Kategoriler: Kategoriler

Titan Rezistans Nedir ve Nerelerde Kullanılır?

Titan Rezistans Nedir

Titan Rezistans Nedir, Ne İşe Yarar ve Nerelerde Kullanılır?

Titan Rezistans

Titan rezistans, asit, yağ ve likit gibi maddelerin ısıtılması amacı ile kullanılan rezistans çeşitlerinden bir tanesidir. Titan rezistans çeşitlerinin herhangi bir kimyasal etkileşim nedeni ile aşınıp bozulmaması için özel malzemelerle tasarlanıp ortaya konulduğu bilinmektedir.

Rezistans, bir direnç telidir. Bu direnç teli, elektrik enerjisini ısı enerjisine dönüştürmektedir. Oldukça yüksek ısılara direnç göstermektir olan rezistansların içinde krom, nikel, alüminyum ve demir alaşımları yer almaktadır. Rezistanslar, en başta ısınma teknolojisi olmak üzere pek çok alanda kullanılmaktadır. Bu alanların bazıları; elektrikli ev aletleri teknolojisi, tekstil sanayi ve ağır sanayi gibidir. Kullanım alanı oldukça geniş olan rezistansların bir tanesi de titan rezistanstır ve temel görevi ısıtmadır. Günümüzde gelişen teknoloji ve farklılaşan ihtiyaçlar doğrultusunda rezistansların kullanım alanları da büyüme göstermektedir. Örneğin; nemli ve buharlı ortamlarda yer alan aynalarım buharlaşmaması için bile rezistans kullanılabilmektedir.

Titan rezistanslar, sıvı ortamlarda sorunsuz bir şekilde, son derece dayanıklılıkla kullanılabilmektedir ve aynı zamanda oldukça ekonomiktir.

Titan rezistansın adı; titanyumdan gelmektedir. Çünkü bu ürün, kimyasal olan maddelerin ısıtılması için özel olarak üretilen, dayanıklı bir üründür. Ağır ortamlarda, yüksek ısılarda ve asidik ortamlarda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bu ürün, titan ısıtıcı, titanyum ısıtıcı, titanyum rezistans ve titanium heater olarak da bilinmektedir.

Titan Rezistans Nedir?

Titan rezistans; paslanma yapmayan boru malzemesinden teflonun geçirilmesi ile ve de statik teflon kaplama kullanılarak üretilen bir rezistanstır. Kimyasal üretim yapılan endüstriyel alanlarda, ağır sanayi kuruluşlarında ve de kimyasal içerikli alanlarda ısıtma amacı ile kullanılan titan rezistans, farklı farklı çeşitlerde üretilebilmektedir. Farklı şekillerde üretilen titan rezistansların bazıları; kurşun, teflon, kuvars ve cam ısıtıcılı rezistanslardır.

Seçimi doğru yapılan, kaliteli malzemeler ile üretilen titan rezistansları uzun yıllar boyu hiçbir bakım ve onarım gerektirmeden kullanabilmek mümkündür. Aras Rezistans bu ürünlerin güven ile alınabileceği, kaliteli üretim ve montaj çalışması yapan firmaların başında gelmektedir. Bir rezistansın uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanabilmenin bir şartı da; montajının doğru yapılmasıdır. Bu neden ile montaj ve kurulum için profesyonel yardım alınması gerekmektedir.

 

Titan Rezistans Ne İşe Yarar?

Titan rezistans çeşitleri, asit, yağ ve likit ısıtımı sırasında herhangi bir etkileşime maruz kalmasın, bozulmasın ya da aşınmasın diye özel malzemelerle tasarlanmaktadır. Bu bağlamda, titan rezistansların gövde bölümlerinde; teflon, krom, bakır, cam, demir, pirinç, quartz ve de titanyum gibi malzemeler de kullanılabilmektedir.

Titan rezistanslar, endüstriyel alanlarda tüm çalışmalar için güvenli bir şekilde kullanılabilmektedir.

Sıvıya ve ısıya dayanıklı bir şekilde tasarlanan titan rezistansların yapımında paslanlanmaz borlar ile birlikte teflon hortumlar da kullanılmaktadır. Ayrıca, titan rezistanslarda rezistansın kapak kısmı doldurularak yalıtım sağlanmaktadır.

İstanbul ve çevresinde en kaliteli ve dayanıklı malzemeleri kullanarak üretim yapan firma olan Aras Rezistans’a istenilen ölçüde rezistans siparişi verilebilmektedir.

Titan Rezistans Nerelerde Kullanılır?

Titan rezistanslar, yağ, asit ve likit gibi maddelerin ısıtılmasında kullanılmaktadır. Bu sebeple genellikle kullanım alanları; endüstriyel alanlar, sanayi alanları ve ağır sanayi alanlarıdır. Bununla birlikte, titan rezistanslar likitli maddelerin sistemlerinde kullanıldığı gibi güneş enerjisi sistemleri içinde de aktif olarak kullanılabilmektedir.

Sıvı alanlarda kullanılabilen, ekonomik ve teknik yönden oldukça uygun olan titan rezistans çeşitleri, farklı kullanım amaçları ile istenildiği takdirde özel üretim olarak da yapılabilmektedir. Aras Rezistans, titan rezistans ve diğer tüm rezistans çeşitleri için özel çalışmalar yapabilen, özel rezistansların üretimini yapabilen bir firmadır.

Kısa bir anlatım ile titan rezistansların kullanım alanları şunlardır:

  • Asitli ortamlar
  • Asit kazanları
  • Asit ısıtmaları
  • Kimyasal sıvı ısıtmaları
  • Güneş enerjisi sistemleri

Rezistanslar içerisinde, asitten dolayı meydana gelebilecek aşınmalarda en dayaklı olan rezistans çeşidi; titan rezistanstır.

admin

Paylaş
Tarafından Yayınlanı
admin

Yakın Zamanda Paylaşılanlar

Kelepçe Rezistans Nedir ve Nerelerde Kullanılır?

Kelepçe Rezistans Nedir ve Nerelerde Kullanılır?

Kelepçe Rezistans Nedir Kelepçe Rezistans Kelepçe Rezistans Nedir, Ne İşe Yarar ve Nerelerde Kullanılır? Kelepçe…

5 sene önce
Manşonlu Rezistans Nedir ve Nerelerde Kullanılır?

Manşonlu Rezistans Nedir ve Nerelerde Kullanılır?

Boru Rezistanslar Boru Rezistans Nedir Ne işe Yarar? Boru Rezistans Çeşitli cihazlarda ısınmayı sağlayan rezistanslar…

5 sene önce
Serpantinli Rezistans Nedir Ne işe Yarar?

Serpantinli Rezistans Nedir Ne işe Yarar?

Boru Rezistanslar Boru Rezistans Nedir Ne işe Yarar? Boru Rezistans Çeşitli cihazlarda ısınmayı sağlayan rezistanslar…

5 sene önce
Boru Rezistans Nedir Ne işe Yarar?

Boru Rezistans Nedir Ne işe Yarar?

Boru Rezistanslar Boru Rezistans Nedir Ne işe Yarar? Boru Rezistans Çeşitli cihazlarda ısınmayı sağlayan rezistanslar…

5 sene önce
Özel Üretim Rezistans

Özel Üretim Rezistans

Özel Üretim Rezistans Özel Üretim Rezistans Günlük hayatımızın çeşitli aşamalarında ve sanayi sektörünün birçok bölümünde…

5 sene önce
Fişek Rezistans Nedir

Fişek Rezistans Nedir

Fişek Rezistans Nedir Fişek Rezistans Nedir ve Nerelerde Kullanılır Fişek Rezistans NedirElektrik enerjisini, ısı enerjisine…

5 sene önce
Ücretsiz Bilgi Alın !