SERAMİK REZİSTANSLAR

SERAMİK REZİSTANSLAR

Seramik Rezistanslar Nedir?

Seramikten malzemeler ile yalıtım yapılan rezistanslara seramik rezistanslar denilir. Bu rezistans türleri nikel tele kemer taşların dizilerek oluşturulan dışı paslanmaz saçla kaplanan ürünlerdir.

Seramik Rezistanslar Ne İşe Yarar?

Güneş ısısına yakın bir ısıveren bu rezistanslar yüksek ısıyı geçirdikleri için oldukça uzun ömürlüdürler. Bu rezistanslar ısıyı hızlı bir şekilde ve aynı anda tüm alana yayma özelliklerinden dolayı kolay ısınma sağlıyorlar. Bu yüzden bu tarz rezistanslar saunalarda ısıtma için ideal ürünlerdir.

Seramik Rezistanslar Nerelerde Kullanılır?

Seramik rezistanslar yüksek ısıya karşı dayanıklı ürünler oldukları için mühendislik alanlarında ve endüstri alanlarında kullanılıyorlar. Kapalı alanlarda kullanıldıklarında diğer rezistans ısıtıcı türlerine göre daha kolay ve daha sıcak bir ısıtma sağlarlar. Ayrıca gıda sanayi ve ambalaj sanayi gibi alanlarda da seramik rezistanslar kullanılmaktadır. Baskı kurutma ve boya kurutma gibi işlemlerde çabuk ısınma sağladıkları için seramik rezistanslar tercih edilmektedir. İşletmenize veya evinize seramik rezistans kurmak isterseniz Aras Rezistans olarak sizlere bu rezistansları temin etmenizde yardımcı olabiliriz.

KAPAT
Ücretsiz Bilgi Alın !