BLOG

Blog

Rezistanslar elektrik ile çalışan eşyalarda bulunur. Bu eşyaların çalışabilmesi rezistansın çalışmasına bağlı oluyor. Elektrik enerjisini ısıya dönüştürerek eşyaların çalışmasını sağlıyor. Mutfakta yer alan ısıtıcılarda da bu sistemler yer alıyor. Rezistans eşyaların çalışmasında etkilidir. 

Blog

Aras Rezistans 2000 yılından beridir, tasarlamış olduğu rezistanslar ve ihtiyaca yönelik tasarımlarıyla tercih edilen bir firmadır. Tasarımlarındaki kalitesiyle profesyonelliği bütünleşmiş olan firma, diğer firmaların her daim bir adım önünde olmuştur.

Blog

Günlük hayatımızın çeşitli aşamalarında ve sanayi sektörünün birçok bölümünde ısıtıcı sistemlere ihtiyaç duyulmaktadır. Evlerde kullandığımız, çamaşır makinası, fırın, bulaşık makinası, klima, tost makinaları gibi tüm cihazlarda özel üretim rezistans sistemleri kullanılmaktadır.

Blog

Fişek rezistans, şeklinden ismini almıştır. Ani ısıtma özelliği olan ve yükse k wattlı özelliklerinden dolayı kullanım alanları çok fazladır. Tüm sektörlerin ihtiyaçları olan rezistansların üretimlerini Aras rezistans olarak bizler yapıyoruz.

Blog

Boru rezistans çeşitlerimizi, bulaşık makinası, fırın, fritöz, tost makinası, ızgara, çay ve kahve makinası, çamaşır makinası, sauna sobası gibi birçok sistemde kullanıyoruz. Firmamız, her türlü rezistans ürünlerinin üretimlerini yapıyor. 

Blog

Birçok elektrikli ısıtıcı cihazlarda ve özellikle son dönemlerde kullanılmaya başlayan, montajı kolay olan serpantinli rezistans çeşitlerine talep daha fazladır. Bu rezistanslar, ısıtıcıların yüzeyinden ısı transfer edilmesini sağlayacak şekilde üretilmektedir.

Blog

Elektrik ile çalışan cihazlarda kullanılması üzerine üretilmekte olan pek çok rezistans türü bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de; manşonlu rezistanstır. Manşonlu rezistans, imalat türüne ve yapısına göre yaygın bir kullanım alanına sahiptir.

Blog

Kelepçe rezistans, yüksek ısılı çalışma alanlarında kullanılan bir rezistans türüdür. Birbirinden farklı çalışma alanlarında kullanılan kelepçe rezistanslar, çalışma alanlarının çeşidine bağlı olarak 800 dereceye kadar dayanıklılık göstermektedir.

Blog

Titan rezistans, asit, yağ ve likit gibi maddelerin ısıtılması amacı ile kullanılan rezistans çeşitlerinden biridir. Titan rezistans çeşitlerinin herhangi bir kimyasal etkileşim nedeni ile aşınıp bozulmaması için özel malzemelerle tasarlanmaktadır.

KAPAT
Ücretsiz Bilgi Alın !